Salon Krejčovství Borecký - zakázkové krejčovství v Poděbradech - šijeme pánské obleky, dámské kostýmy, košile, saka, kalhoty, vesty, pláště a další oděvní doplňky, které Vám padnou

Historie

Firma „Krejčovství Borecký" byla založena mým dědečkem Josefem Boreckým v roce 1928.
 

Ten se jako tovaryš předtím vydal na zkušenou do Německa, kde po několik let sbíral zkušenosti v různých krejčovských salonech. Tak to bylo v té době zvykem. Po návratu do Čech složil u cechu krejčovského bez problému mistrovské zkoušky a ve zmiňovaném roce 1928 založil firmu „Krejčovství Borecký". V té době měl pronajaty prostory ve druhém patře dnešní poděbradské České spořitelny. Firma i přesto velmi dobře prosperovala a tak v roce 1934 zakoupil starý dům v dnešní Fügnerově ulici a na jeho místě postavil činžovní dům a v jeho přízemí vybudoval zázemí s dílnami a obchodem pro své Krejčovství. Zde provozoval svoji živnost až do začátku padesátých let, kdy mu komunisté celou živnost i s domem vyvlastnili. Ve „svém" domě však nadále pracoval i bydlel až do své smrti.

Můj otec Miloslav Borecký se u svého otce pochopitelně po válce vyučil a po té pracoval vždy jako krejčovský mistr pod hlavičkou různých socialistických podniků. Vzhledem k tomu, že z politických důvodů nesměl jako jeho otec pracoval ve městě Poděbrady, tak od roku 1961 až do roku 2012 byl nucen své krejčovské mistrovství provozovat v sousedním městě Nymburk. Po revoluci v roce 1989 pochopitelně již pod naší firmou „Krejčovství Borecký". Po celý život se věnoval krejčovskému řemeslu, pozvedl mistrovství salonu „Krejčovství Borecký" do nevídaných výšin vycházejíce z tradiční krejčovské školy.

A ještě něco o mé maličkosti. Vyučil jsem se pochopitelně také u mého otce v Nymburce a sedm let jsem pracoval u něj na dílně. Po té jsem se osamostatnil již ve městě Poděbrady a do revoluce v roce 1989 jsem poskytoval své krejčovské služby pod hlavičkou několika socialistických podniků. Po té jsem v roce 1990 v Poděbradech znovu otevřel salon „Krejčovství Borecký" v Palackého ulici. V roce 2015 jsem vybudoval zbrusu nový salon „Krejčovství Borecký" v Ostrovní ulici čp.114, kde poskytujeme naše krejčovské služby nadále.

 

www.krejcovstvi.pody.cz

Certifikát ověřená firma
Krejčovství Borecký Petr - idatabaze.czKrejčovství - idatabaze.cz
Návštěva krejčovského salonu „Krejčovství Borecký“
Napište nám
Partnerské stránky